Malowanie starych balustrad i ogrodzeń

Wiele osób przy okazji naszych prac pyta jak pomalować stare zardzewiałem ogrodzenie metalowe bądź balustradę domowymi sposobami

Oto kilka kroków które pozwalają na odpowiednie pomalowanie i zabezpieczenie metalu na długi czas
1. Należy oczyścić starą farbę w miejscach w których się łuszczy. Jeśli tego nie zrobimy nowa farba będzie się też łuszczyła w tym miejscu. Najlepiej użyć do tego drucianej szczotki obrotowej na wiertarce, lub szczotki ręcznej. Tam gdzie stara farba trzyma się dobrze zostanie, tam gdzie słabiej odpadnie
2. Oczyszczamy metal z luźnej rdzy, i większych ognisk rdzy. Tu też pomoże szczotka druciana z tym że nad miejscami szczególnie skorodowanymi trzeba dłużej popracować. Są farby prosto na rdzę (Hammerite, Antykor), ale nie można i nakładać na rdze głęboką, tylko na rdzę powierzchniową.
3. Oczyszczamy metal z tłuszczu, możemy użyć do tego benzyny lub rozpuszczalnika do farb. Plamy tłuszczu na metalu będą sprawiały że farba będzie odpadać.
4. Malujemy nasze ogrodzenie/balustradę dwiema lub trzema warstwami farby. Farba powinna być odpowiednio rzadka, żeby dotarła do wszystkich zakamarków.
Dość popularną farbą jest Hammerite, jednak z naszego doświadczenia wynika że nie jest zbyt dobra. Polecamy jedną warstwę dowolnego podkładu do metalu, oraz dwie warstwy farby Antykor lub podobnej, daje to najdłuższą ochronę.

Dla najlepszych efektów wizualnych polecamy malowanie natryskiem pneumatycznym